czwartek, 9 maja 2013

W Dolinie Małej Łąki

Dolina Małej Łąki – dolina walna w polskich Tatrach Zachodnich, położona pomiędzy Doliną Bystrej i Doliną Kościeliską
Ma długość 5,4 km i powierzchnię ok. 5,7 km². Jest najmniejszą z walnych dolin tatrzańskich. Wylot znajduje się na wysokości około 930 m po wschodniej stronie Gronika. Górą dolina podchodzi pod główną grań Czerwonych Wierchów na odcinku od Kopy Kondrackiej po Małołączniaka. Orograficznie prawe ograniczenie doliny tworzy północna grań Kopy Kondrackiej po Giewont, dalej Mały Giewont, Grzybowiec i północno-zachodni grzbiet Łysanek. Lewe zbocza doliny tworzy Czerwony Grzbiet Małołączniaka, Wielka Turnia, Skoruśniak i Hruby Regiel.

Z Doliny Miętusiej przez Przysłup Miętusi do Doliny Małej Łąki1 komentarz:

  1. Bardzo udany set, utrzymany w jednakowej konwencji kolorystycznej. Ameryki tematycznej tu nie odkryjemy, bo byliśmy razem więc kadry trafiają się podobne. Każdy ma jednak inne spojrzenie, inną wizję, więc z tych samych miejsc można zobaczyć indywidualne podejście autora.
    Technicznie - patrząc na przewagę zdjęć potokowych mam żal, że nie wyjąłeś cokina i nie pokazałeś jakie efekty można uzyskać, jakie będą różnice. W niektórych zdjęciach strasznie ubogo kompozycyjnie. Oczywiście trudno w potoku szukać mocnych punktów, charakterystycznych czy niepowtarzalnych elementów. Można jednak zawsze tylko spojrzeć przez wizjer i zastanowić się chwilę, zamiast robić "pstryk".
    Jak przewinąć z góry na dół te zdjęcia nie ma jakiegoś faworyta szczególnie przyciągającego oko. Cały zestaw w jednym klimacie i na jednym poziomie. Tyle od amatora i sorki, że wcześniej nic nie pisałem - obrabiam "hektary" ;)

    OdpowiedzUsuń