niedziela, 31 stycznia 2010

Bałtyckie pocztowki

Po jałowej dyskusji ze znajomym o moich wyjazdach na wybrzeże, Że niby nudą wieje tam, nie ma nic ciekawego i to moje "niemęskie" zainteresowanie zdjęcie. Skłoniło mnie do odkopania zdjęć z ostatnich wakacji spędzonych nad morzem.Wtulony w ciepły kaloryfer, zima za oknem, oddałem sie wspomnieniom zanurzony w barwne kadry tamtych dni.


Czy jest Nudno tam? ... jak dla mnie nie! ... czy nie ma nic ciekawego? ... nie dla mnie!
... Fot. Wklejam Kilka, by pokazać co ja tam widzę, czemu sie nie núdze i co urzeka mnie tam ...

na plaży ...
 


Gdy jeszcze wieczorem nie zapadł zmierzch, słońce zaszło nie ...mozna sie ciekawie pobawić "niemęskim" Gdy sprzętem Słonca już nie ma ....
lotnie ...

po połowach

nd sztormowo ...2 komentarze:

 1. Dla wielu osób czas fotografowania to czas stracony.Kiedyś robiąc zdjęcia roślinom na łące pewna pani ze zdziwieniem zapytała jak tak można leżeć i wpatrywać się w trawę,a zdjęcia to owszem,ale robione ludziom.I po cóż tłumaczyć- i tak nie zrozumie..,bo nie jest w stanie.
  Pozdrawiam

  www.dsdm.bloog.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Nadmorskie zachody słońca dzięki zwierciadlanej właściwości wody są niepowtarzalne. Bardzo ładnie wyłapałeś grę kolorów i klimat. Nie sądzę, żeby niuanse kompozycyjne miały na tego typu kadry jakikolwiek wpływ. Zawsze są interesujące, urocze, sympatyczne. Przypominają czas spędzony nad morzem - a to przewaznie urlop - więc czas najlepszy, odpoczynek, relaks. Trudno wyłamać się z takiego nastroju, więc i ja nie będę się wyłamywał. Bogactwo kolorów i gry światła sprawia, że zdjęcia są bardzo miłe dla oka, estetyczne, przyciągające.
  Na tych gdzie widać ruch morza - króluje dynamika - dobrze pokazana bo zmusza wyobraźnię do snucia domysłów co stało się "za chwilę" z falą, pianą. Odgłos sam się jakoś nasuwa no i mamy powtórkę z urlopu nad morzem :)
  Te z serii reporterskich również udane, ciekawe, pokazują zwykłych ludzi przy pracy, ich gesty, otoczenie. Bardzo fajna seria Romku - oby takich więcej ! :)
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń